Baza WiedzyKontrahenciKONTRAHENCI → Indywidualne warunki handlowe

Indywidualne warunki handlowe

Jak wprowadzić poziom cen, stały rabat albo termin płatności dla danego? Jak sprawdzić obroty kontrahenta?

Dla każdgo kontrahenta możesz przyporządkować indywidualne warunki handlowe takie, jak poziom cen, stały rabat od cen w bazie towarów, narzuconą formę płatności oraz termin płatności, a także indywidualny numer rachunku bankowego do wpłat.

Uruchom moduł Kontrahenci. Wybierz tam kontrahenta, którego warunki handlowe chcesz ustawić:

Jak wiemy, z rodziną najlepiej na zdjęciu, zaś w kwestii finansów warto zachować ostrożność. Możemy ustalić obowiązek płatności z góry i to gotówką.

➜Pamiętaj o ustawowych ograniczeniach płatności gotówką. Może się okazać, że i tak konieczna będzie płatność przelewem.

Naciśnij przycisk Zmień. Przejdź na zakładkę Parametry sprzedaży, która wygląda tak:

Możesz teraz podać indywidualne warunki handlowe dla tego kontrahenta. Ponieważ to rodzina, przydzielimy stałe 15% rabatu. Damy także dostęp do ceny drugiej, jeśli jest dostępna. Z drugiej strony, ponieważ to rodzina, zażądamy płatności gotówką z góry. Aby to wykonać, ustawiamy ilość dni płatności -1. Warunki będą wyglądać tak:

Indywidualne warunki handlowe zostaną wyświetlone w tabeli:

Ponieważ nie jesteśmy pokłóceni z resztą rodziny, dla innych kontrahentów z tej grupy możemy przydzielić inne warunki. Tabela może wyglądać tak:

➜Zwróć uwagę na opcje dostępne w dolnej części okna. Dzięki nim możesz wyświetlić tylko te kolumny, które akurat są potrzebne.

Indywidualne warunki handlowe będą mogły być wykorzystane podczas wystawiania faktury. » zobacz jak


Te funkcje zawarte są w pakiecie Firma 365. Ten pakiet jest dostępny w standardzie w 19 programach (Firma, Druczek, Faktura VAT, Fakturzysta, Fakturowalnia ISP, Start, Lokator, Wspólnota, Rolnik, Serwis, Warsztat, Zlecenia, Opony, Gabinet, Hotel, Szkoła, Książka, Środki Trwałe, Umowy).
» zobacz więcej

Indywidualne warunki handlowe na fakturze

Indywidualne warunki handlowe na fakturze Jak działają indywidualne warunki handlowe kontrahenta? Jak wystawić fakturę z indywidualnym terminem lub formą płatności? » zobacz

Jak znaleźć firmę po nazwie lub NIP

Jak znaleźć firmę po nazwie lub NIP Jak znaleźć firmę po numerze NIP? Czy trzeba wprowadzać ręcznie wszystkie dane kontrahenta? » zobacz

Mail do klienta

Mail do klienta Jak wysłać maila do dowolnego kontrahenta? Jak przygotować mail do klienta? » zobacz

Panel danych kontrahenta

Panel danych kontrahenta Jak działa standardowy panel kontrahenta? Jak wybrać kontrahenta? » zobacz

Znaki zastrzeżone

Znaki zastrzeżone Jakie znaki nie są dopuszczalne w nazwie klienta? Jak zapisać nazwę firmy z cudzysłowem? » zobacz

Jesteśmy po to, aby pomóc

Coś jest niejasne? Masz inne pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
885 041 365
885 042 365
885 043 365
w dni robocze od 8 do 18
Indywidualne warunki handlowe: Jak wprowadzić poziom cen, stały rabat albo termin płatności dla danego? Jak sprawdzić obroty kontrahenta? - Baza Wiedzy
Dla każdgo kontrahenta możesz przyporządkować indywidualne warunki handlowe takie, jak poziom cen, stały rabat od cen w bazie towarów, narzuconą formę płatności oraz termin płatności, a także indywidualny numer rachunku bankowego do wpłat. Dowiedz się więcej!