Baza WiedzyModuły finansoweKARTY → Płatności elektroniczne

Płatności elektroniczne

Jak zarejestrować płatność elektroniczną? Jak zarejestrować wpłatę kartą albo BLIKiem?

Przyjmowanie płatności za towary i usługi coraz częściej odbywa się przy pomocy elektroniczych. Należą do nich karty płatnicze, ale także przelewy elektroniczne, elektroniczne portmonetki, płatności pośrednie (Google Pay, PayPal, BlueMedia), a w szczególności polski BLIK.

Płatność elektroniczna wykonywana jest przez klienta za pomocą narzędzia płatniczego na rzecz operatora płatności (agenta rozliczeniowego). My jako sprzedawca otrzymujemy przelew od agenta rozliczeniowego w terminie późniejszym, z potrąceniem należnej agentowi prowizji.

Taka płatność z naszego punktu widzenia nie jest ani wpłatą gotówkową, ani przelewem. Jest to płatność elektroniczna, wymagająca innego sposobu rejestracji. Funkcje konieczne do tego celu znajdziesz w module Płatności elektroniczne.

Naciśnij przycisk Płatność elektroniczna, aby zarejestrować nową płatność elektroniczną. Zobaczysz okienko płatności:

Wprowadź kwotę płatności, jaka pobrana została od klienta.

Możesz ustawić inną walutę, niż polski złoty. Aby zmienić walutę, naciśnij przycisk Zmień w polu waluty. Zobaczysz aktualnie dostępne waluty oraz ich kursy:

Naciśnij Wybierz EUR. Teraz walutą jest euro:

Kwota została automatycznie przeliczona na złote. Jeśli wprowadzasz transakcję na podstawie wyciągu, uzupełnij dodatkowe informacje:

Na podstawie wprowadzonych danych obliczona została wartość efektywna prowizji oraz kwota netto, która jest faktyczną wpłatą Twojego klienta. Prowizja jest kosztem obsługi transakcji.

Płatności kartą wprowadza się nieco inaczej. » zobacz jak

➜Moduł Płatności elektroniczne dostępny jest w ramach licencji PRO.


Te funkcje zawarte są w pakiecie Bank i karty. Ten pakiet jest dostępny w standardzie w 9 programach (Druczek, Fakturzysta, Fakturowalnia ISP, Lokator, Wspólnota, Gabinet, Hotel, Szkoła, Moje Konto).
» zobacz więcej

Płatność kartą

Płatność kartą Jak zarejestrować wpłatę kartą? Jak zarejestrować płatność internetową? Jak wprowadzić transakcję MOTO albo CVC? » zobacz

Jesteśmy po to, aby pomóc

Coś jest niejasne? Masz inne pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
885 041 365
885 042 365
885 043 365
w dni robocze od 8 do 18
Płatności elektroniczne: Jak zarejestrować płatność elektroniczną? Jak zarejestrować wpłatę kartą albo BLIKiem? - Baza Wiedzy
Przyjmowanie płatności za towary i usługi coraz częściej odbywa się przy pomocy elektroniczych. Należą do nich karty płatnicze, ale także przelewy elektroniczne, elektroniczne portmonetki, płatności pośrednie (Google Pay, PayPal, BlueMedia), a w szczególności polski BLIK. Dowiedz się więcej!