E-faktury sprzedażowe


Jak wystawiać e-faktury sprzedażowe? Co trzeba wiedzieć o e-fakturze?

Co do zasady e-faktury będzie można wystawiać w ten sam sposób, jak obecnie wystawiane faktury klasyczne. Jest jednak kilka ważnych różnic.

Żadnych poprawek! Wystawianie e-faktury następuje w momencie przekazania do KSEF. Nie będzie żadnej możliwości poprawki, podmiany albo uzupełnienia takiej faktury. Z momentem nadania numeru i daty wystawienia edycja będzie niemożliwa. Proszę zwrócić uwagę na aktualizację procedur sprzedaży!

Brudnopis Wprowadzamy mechanizm brudnopisu na zasadzie bufora. E-faktura będzie brudnopisem bez numeru i daty wystawienia do momentu wysłania do KSEF. Do tego momentu można dodawać kolejne elementy, zmieniać już istniejące itp.

Domknięcie brudnopisu spowoduje wystawienie e-faktury. Wystawiona e-faktura nie może być już w żaden sposób zmieniona.

Praca w terenie Aby wystawić e-fakturę u klienta czy w samochodzie, wystarczy skorzystać z systemu e-mikrofirma, dostępnego z dowolnej przeglądarki internetowej.
E-faktura wystawiona w tym systemie będzie pełnowartościowa. Po uruchomieniu Druczka® zostanie pobrana automatycznie.

Na razie e-faktura może być wystawiona tylko za zgodą obu stron. Podobnie jak to było z podzieloną płatnością, minie kilka miesięcy, zanim e-faktury zaczną być zauważalne w obrocie. Proszę nie spieszyć się z wystawianiem e-faktury do czasu, aż będą Państwo na to gotowi.

2021-12-17

faktury ksef

FAQ · Aktywny filtr form płatności · Cena sprzedaży na fakturze · Co musi być na fakturze · Co nie musi być na fakturze · Co trzeba wiedzieć o e-fakturze · Cofanie daty · Dodatkowe teksty na fakturze · Dodawanie pozycji z magazynu · Drukowanie duplikatu faktury · Długie teksty dodatkowe na fakturze · E-faktury sprzedażowe · E-faktury zakupowe i kosztowe · Edycja wzorca faktury w obcym języku · Efekt zaokrągleń · Faktura WDT · Faktura czy paragon · Faktura do WZ · Faktura do paragonu fiskalnego · Faktura do paragonu z NIP · Faktura uproszczona · Faktura w obcym języku · Faktury w cenach netto czy brutto · Groszowe różnice na fakturach · Indywidualne parametry sprzedaży dla kontrahenta · Inny odbiorca na fakturze · Inny płatnik na fakturze · JPK_FA dla księgowej · Jak ustawić drukowanie numeru konta sprzedawcy · Klienci powtarzający się · Klonowanie faktur · Kody QR 2D na fakturach · Kody państw i języków w programie · Kolejność pozycji faktury · Logo firmy na fakturach · Nietypowe stawki VAT · Numer PESEL nabywcy na fakturze · Odczytywanie faktury · Opłacenie faktury z kodem QR · PZ do faktury zakupowej · Podatkowy rejestr sprzedaży · Rejestr sprzedaży · Rodzaje faktur · Rozliczenia automagiczne · Sprawdzenie czasu · Sprzedaż poniżej ceny zakupu · Synchronizacja czasu · Usuwanie dokumentów · WZ do faktury · Wartość pozycji na fakturze · Weryfikacja czasu · Weryfikacja kopii elektronicznej · Wpłaty do faktury · Współpraca z księgowym · Wybór waluty do faktury · Wyszukiwanie faktur · Zmiana kontrahenta na klonowanej fakturze · Zródła czasu · e-faktury
· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się