OFERTA APLIKACJE ▾30 DNI GRATIS Zaloguj się i pobierz swoją licencję Baza wiedzy Zamów licencję z rabatem Pobierz najnowszą wersję aplikacji Kontakt z firmą KONTAKT

Baza wiedzy

Rejestrowanie czynności w programie


Jak zarejestrować pracę programu? Jak nagrać film z pracy? Jak przesłać film programistom? Jak działa rejestrowanie problemów?

Jeżeli zauważyłeś, że podczas pracy programu pojawią się jakiś nieoczekiwany komunikat, możesz zostać poproszony o przesłanie programistom szczegółowego raportu zawierającego rejestr zdarzeń krok po kroku.

Aby stworzyć taki raport skorzystaj z wbudowanego w Windows narzędzia do rejestrowania problemów. Jak to zrobić?

Nie nagrywaj zwykłego filmu. Będzie miał ogromny rozmiar, a dla programistów będzie i tak bezwartościowy. Konieczny jest raport techniczny w opisanym formacie.

Uruchom aplikację Pakietu JZK z którego korzystasz i przełącz go na pełny ekran. Nie chcemy widzieć innych informacji, które możesz mieć na ekranie.

Otwórz Menu Start i zacznij wpisywać Słowo "Uruchom".


Możesz też po prostu nacisnąć na klawiaturze:

klawisz Windows + R

W okienku do uruchamiania aplikacji wpisz polecenie psr.exe:


Naciśnij Enter.

Na ekranie pojawi się małe okienko rejestratora.

Jeśli uruchomienie rejestratora jest niemożliwe, być może został wyłączony w Twoim systemie. » włącz go

Kliknij Rozpocznij rejestrowanie.


a następnie przełącz się z powrotem do aplikacji Pakietu JZK korzystając ze skrótu klawiszowego Alt+TAB.


Teraz wykonaj działania w programie, które chcesz nam pokazać. Na przykład te, które prowadzą do pojawienia się nieczekiwanego komunikatu.

Gdy ów nieoczekiwany komunikat pojawi się na ekranie albo gdy dokończysz rejestrowane czynności, przełącz się z powrotem do narzędzia rejestrującego przy użyciu Alt+TAB.

Teraz naciśnij przycisk Zatrzymaj rejestrowanie.


Następnie zapisz raport wybierając przycisk Zapisz. Obejrzyj teraz ten raport.


Przejrzyj raport. Upewnij się, że zawiera to, co powinien i nie zawiera tego, czego nie powinien.

Nazwij i zapisz raport w miejscu, z którego łatwo będzie go dołączyć do wiadomości e-mail, na przykład na Pulpicie albo w folderze programu.

Narzędzie rejestracji problemów Windows zapisuje raport w formacie .ZIP, dlatego można go bez problemu dołączy do wiadomości e-mail i wysłać na prośbę programistów na adres pomocy technicznej.

Zanim wyślesz raport, wyślij zgłoszenie z opcji NAPISZ DO JZK. » zobacz jak

Nigdy nie wysyłaj tego raportu na publiczne serwisy Google, np. Youtube. Publikowanie filmu w serwisach wysyłania plików również nie jest bezpieczne. Korzystaj tylko i wyłącznie z tej instrukcji.

2020-12-30

pomoc

· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się
Programy JZK · Pliki do pobrania · Zaloguj się · Kontakt
Zamówienia i płatności · Wymagania techniczne · Licencja ramowa · Polityka prywatności · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2021
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2021 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2021 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2021 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2021 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2021-08-02 14:48 #41.8 for 3.235.60.144 @ec2-3-235-60-144.compute-1.amazonaws.com