OFERTA APLIKACJE ▾30 DNI GRATIS Zaloguj się i pobierz swoją licencję Baza wiedzy Zamów licencję z rabatem Pobierz najnowszą wersję aplikacji Kontakt z firmą KONTAKT

Baza wiedzy

Wynagrodzenia do umowy


Jak przygotować i zarejestrować wypłatę wynagrodzenia do umowy? Jak obliczyć składki ZUS i zaliczkę na podatek?

Najpierw przygotuj umowę. » zobacz jak

Do jednej umowy może być dowolna ilość wypłat wynagrodzenia. W przypadku umowy o dzieło lub umowy zlecenia możesz płacić w ratach. W przypadku umowy o pracę naturalną jest wypłata comiesięczna, ale również nie ma przeszkód, aby obliczać wynagrodzenie częściej. Wypłaty nie muszą odpowiadać kwoty zapisanej wstępnie na umowie.

Wykaz wynagrodzeń widać w dolnej części modułu Umowy. Dla naszej przykładowej umowy ten wykaz jest pusty:


Naciśnij przycisk Wynagrodzenie. Szczegóły wynagrodzenia zostały wstępnie przeliczone:


Opcje przeliczania zostały ustawione na podstawie parametrów samej umowy. Możesz te opcje zmienić w tym okienku. Niektóre zmiany zostaną przeniesione do kolejnych wynagrodzeń. Nie ma przeszkód, aby każde wynagrodzenie było przeliczane inaczej. Jeśli na przykład zleceniobiorca utraci status studenta i przekroczy 26. rok życia, możesz włączyć naliczanie składek ZUS. Jeśli pracownik zapisze się do PPK, możesz włączyć opcję PPK od kolejnego miesiąca.

Po prawej stronie widać przeliczone składki. Sprawdź, czy wszystko się zgadza.

Naciśnij Gotowe.

Wynagrodzenie zostało zapisane. Teraz w tabeli widać wszystkie szczegóły:


Na wykazie widać wynagrodzenia pasujące do filtra dat, wybranego w górnej części okna aplikacji. Tym sposobem już automatycznie mamy podsumowane składniki wynagrodzenia naszego zleceniobiorcy w danym okresie.

Czy nie zapomniałeś o PPK? Składki na PPK mogą zostać obliczone automatycznie. » zobacz jak

2021-04-13

umowy

· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się
Programy JZK · Pliki do pobrania · Zaloguj się · Kontakt
Zamówienia i płatności · Wymagania techniczne · Licencja ramowa · Polityka prywatności · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2021
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2021 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2021 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2021 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2021 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2021-08-02 13:31 #40.8 for 3.235.60.144 @ec2-3-235-60-144.compute-1.amazonaws.com