Wyszukiwanie faktur


Jak działa filtr pełnotekstowy dla obiektów złożonych? Jak wyszukać fakturę dla konkretnego kontrahenta? Jak znaleźć zlecenie dla danego pojazdu?

Pakiet JZK 365 przetwarza dane w formie obiektów. Obiekty mogą być proste albo złożone. Obiektem prostym jest kontrahent (TKontrahent) albo towar (TTowar). Obiekt złożony to taki, który składa się z kilku obiektów. Na przykład faktura składa się z danych sprzedawcy (TKontrahent), nabywcy (TKontrahent), kilku pozycji faktury (TTowar albo TPozycja), a także podsumowania w stawkach VAT oraz innych danych.

Wyszukiwanie obiektów złożonych działa inaczej, niż obiektów prostych. Spójrzmy na przykładowe dane:


Jeśli chcemy znaleźć fakturę o numerze 26, wpisujemy w filtrze 26. Efekt jest łatwy do przewidzenia:


Ale nie do końca. Co robi na tej liście faktura 14/2021? Otóż kontrahent z faktury 14/2021 ma w adresie numer 26:


Wystarczy wpisać w filtrze 26/, aby otrzymać oczekiwany wynik:


Co jednak, jeśli chcemy wyszukać wszystkie faktury dla p. Przykładowego? Wpisujemy w filtrze fragment nazwy kontrahenta:


Pan Przykładowy jest jak widać naszym stałym klientem. Ale czy znajdziemy fakturę 21/2021 dla p. Przykładowego?


Wynik jest pusty. Dlaczego?

Wyszukiwanie w przypadku obiektów złożonych składa się z serii wyszukań dla zagnieżdżonych obiektów prostych. W przypadku faktury, warunki wyszukiwania spełni taka faktura, dla której wyszukiwany tekst pasuje do danych nabywcy lub pasuje do którejś z pozycji faktury lub pasuje do któregoś z ogólnych pól faktury.

Możemy zatem wyszukać fakturę po numerze faktury albo po NIP nabywcy albo po kodzie którejś z pozycji.

W naszym przykładzie filtr przykładowy 21 nie spełnia powyższych warunków, zatem nie znajdziemy żadnej faktury.

Wyszukiwanie zostało tak przygotowane, aby było maksymalnie efektywne. Dzięki temu działa szybko i sprawnie, nie spowalniając aplikacji.

Na tej samej zasadzie działa wyszukiwanie zleceń, zamówień, dokumentów magazynowych, abonamentów, reklamacji, korespondencji i wielu innych obiektów złożonych.

Wyszukiwanie w obiektach złożonych oparte jest o pełnotekstowe wyszukiwanie w obiektach prostych. » zobacz jak

2021-05-28

wyszukiwanie faktury e-faktury

FAQ · Aktywny filtr form płatności · Cena sprzedaży na fakturze · Co musi być na fakturze · Co nie musi być na fakturze · Co trzeba wiedzieć o e-fakturze · Cofanie daty · Dodatkowe teksty na fakturze · Dodawanie pozycji z magazynu · Drukowanie duplikatu faktury · Długie teksty dodatkowe na fakturze · E-faktury sprzedażowe · E-faktury zakupowe i kosztowe · Edycja metadanych · Edycja wzorca faktury w obcym języku · Efekt zaokrągleń · Faktura WDT · Faktura czy paragon · Faktura do WZ · Faktura do paragonu fiskalnego · Faktura do paragonu z NIP · Faktura uproszczona · Faktura w obcym języku · Faktury w cenach netto czy brutto · Groszowe różnice na fakturach · Indywidualne parametry sprzedaży dla kontrahenta · Inny odbiorca na fakturze · Inny płatnik na fakturze · JPK_FA dla księgowej · Jak ustawić drukowanie numeru konta sprzedawcy · Klienci powtarzający się · Klonowanie faktur · Kody QR 2D na fakturach · Kody państw i języków w programie · Kolejność pozycji faktury · Logo firmy na fakturach · Metadane · Nietypowe stawki VAT · Numer PESEL nabywcy na fakturze · Odczytywanie faktury · Opłacenie faktury z kodem QR · PZ do faktury zakupowej · Podatkowy rejestr sprzedaży · Rejestr sprzedaży · Rodzaje faktur · Rozliczenia automagiczne · Sprawdzenie czasu · Sprzedaż poniżej ceny zakupu · Synchronizacja czasu · Usuwanie dokumentów · WZ do faktury · Wartość pozycji na fakturze · Weryfikacja czasu · Weryfikacja kopii elektronicznej · Wpłaty do faktury · Współpraca z księgowym · Wybór waluty do faktury · Wyszukiwanie faktur · Wyszukiwanie tekstowe · Zmiana kontrahenta na klonowanej fakturze · Zródła czasu · e-faktury
· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się